Anton Repka pochádza z Bardejova. Svoju vášeň pre hudbu, marketing a písanie spojil ako PR manažér najväčšieho slovenského festivalu Pohoda.
Tono išiel po gymnáziu na masmediálnu komunikáciu a po výške popri práci študoval kompozíciu na konzervatóriu. Od malička je milovníkom hudby. Od ôsmych rokov sa učil hrať na husle a na strednej škole bol členom kapely Honeymoon, v ktorej hral na gitaru a spieval. V súčasnosti je jeho „dvornou kapelou“ looper (zariadenie, ktoré dokáže nahrávať, vrstviť a prehrávať hudbu v reálnom čase po stopách).
Jeho hudobný vkus do značnej miery formovali kamaráti zo školy a sídliska.
Patrili medzi nich Martin Kušnír, bratia Geciovci či Tomáš Bobovčák, s ktorými začal hrávať na gitare v pivniciach a garážach. Na prelome tisícročí tak v Bardejove vzniklo viacero zaujímavých kapiel, z ktorých sa najvýraznejšie presadili bratia Bobovčákovci, najprv pod názvom The Bridge a neskôr ako The Bridgeheads.
V rokoch 2009 – 2012 pôsobil v spravodajskej televízii TA3 a následne pracoval ako senior copywriter pre portál www.zlavadna.sk.
Od januára 2015 pôsobí v agentúre Pohoda. S Michalom Kaščákom sa Tono zoznámil v podstate náhodou prostredníctvom spoločnej známej. V Pohode je tiež členom neoficiálnej dramaturgickej rady a v rámci nej je obhajcom pomalšej a akustickej hudby.
Tono o tom hovorí: „V office som túto moju slabosť na extrémne pomalé piesne nazval Nuda stage, pričom to vôbec nemyslím hanlivo. Hudba nemusí len roztancovať, zabaviť, šokovať či ohučať. Osobne ma pri jej počúvaní zaujme najprv melódia, potom harmónia až následne rytmus. Ako poslucháč kladiem dôraz na spev a inštrumentálne výkony. Mám síce rád aj veľa razantnejších gitaroviek z 90. rokov, no odkedy mám malé deti Pearl Jam, Nirvanu, Foo Fighters či Smashing Pumkins si púšťam skôr keď cestujem autom sám.“
Ešte pred pár rokmi sa vo voľnom čase venoval maľovaniu tvárí na tričká.
Taktiež rád spája slová do veršov, toho času ale skôr sporadicky, keď vo forme básní píše blahoželania kolegom na narodeniny. Nie je síce veľký športovec (neznáša beh), no keď už, tak rád behá za loptou a dobrý futbal si ešte radšej pozrie v telke. Má rád aj tenis a je jedným z najlepších stolných futbalistov… teda spomedzi organizátorov hudobných festivalov na Slovensku. S tímom Pohody si už odniesol prvenstvá z turnajov na festivaloch Sharpe a Eurosonic. V tíme Pohody sú po ňom pomenované finty Tonove kladivo a Frustračka, kolegovia ho volajú Jašter či Sviňa z Kurimy (samozrejme len počas hry) a Tono je na to patrične hrdý.
Jeho profil už jemne naznačil, na akú hudbu sa môžete v tomto sete tešiť.
Tono svoj výber opísal nasledovne: „Najprv som tam mal veľa staršej muziky z 60. – 90. rokov. Napokon ma ale inšpirovalo toto ročné obdobie – prechod z aktívneho leta/letného času, do melancholickejšej jesene. Prvá časť playlistu by sa tak dala nazvať „Ranná káva“, keďže ide o piesne, ktoré sú pre mňa vzpruhou do dňa. Stredná časť sa mi spája s obľúbenými účinkujúcimi Pohody a záver playlistu je vhodný k túleniu počas dlhých zimných večerov, pričom metronóm je nastavený na veľmi nízke bpm.“
Príjemné počúvanie.
Róbert Gregor (foto: Tomáš Benedikovič)
Playlist programu:
- Parcels – Lightenup
- Monsieur Perine – Nuestra Cancion
- Kodaline – Love like this
- Travis – Waving At The Windoww
- Agent Fresco – Howls
- The Cure – Close To Me
- Jack Johnson – Do You Remember
- Tom Misch (De La Suol) – It Runs Through Me
- The Roots – The Seed
- Anderson Paak – Come Down
- Silk Sonic – Leave The Door Open
- Feist – 1234
- The Paper – Kites Bloom
- Kishi Bashi – A Sunday Smile
- Fleet Foxes – Mykonos
- Lykke Li – Hard Rain
- Rita Payés Nunca vas a comprender
- Lianne La Havas – Midnight
- Bjork – Jóga
- Nick Cave – Into My Arms
- Smashing Pumpkins To Sheila
- Bon Iver – Heavenly Father
- Norah Jones – Humble Me
- The Beatles – The Long And Winding Road
- Daughter – Youth
- Radiohead – Fake Plastic Trees
- Sufjan Stevens – Death with Dignity
- Carole King – You Make Me Feel
- Jana Kirschner – Máj
- Kronos Quarter – The Beatitudes
Vypočujte si program tu: