Košická indie-rocková kapela Neon Eye poskladala z piatich skladieb svoje debutové EP s názvom „Nothing To Talk About“. Na ekologickom digitálnom nosiči zanechala vlastný odkaz strastí a radostí bežného života.
Tesne po svojom vzniku vo februári 2020 sa kapela Neon Eye predstavila na hudobnom festivale Slovenská krčma, ktorý organizovala agentúra Pohoda. Odvtedy členovia dua vyšperkovali svoje skladby do výslednej podoby. Nahrávanie prebehlo v košickom štúdiu Parentals pod vedením Mira Felbera.
„V štúdiu sme zistili, že musíme nájsť nový zvuk,“ opisuje spevák Lukaš Dobranský skúsenosti z nahrávania.
Ich prvá skladba „Neither of Us“ mala gitarový zvuk. Ďalšia skladba „White Snow“ bola poháňaná nákazlivou basovou linkou s prvkami elektroniky.
„V tejto skladbe sme chceli odkloniť od tradičného zvuku gitarovej kapely. Pridali sme do nej elektronické prvky tanečnej hudby osemdesiatych rokov,“ približuje Lukaš Dobranský kľúčové momenty aranžmá skladby. Melodické tóny so šmrncom synth popu zatiaľ ako jediné obliekli aj do vizuálneho šatu vo videoklipe s mestským duchom. Skladba sa snaží poukazovať na chlad a samotu mestskej modernej spoločnosti.
Pieseň „Want ya Need ya, Whatever“ je najtvrdšou skladbou z celého EP. Jej základ je postavený na rocknrollovom riffe.
„Text bol napísaný z pohľadu muža sediaceho v bare. Zaujalo ho dievča sediace neďaleko, no stránil sa vyloženia kariet na stôl. Po prvom refréne sú však karty vyložené,“ s úsmevom prezrádza Lukaš Dobranský.
Zmena prichádza v skladbe „Electricity in the Wind“, ktorá je charakteristická svojím romantickým textom.
Ako hovoria členovia Neon Eye, celú atmosféru piesne je možné prirovnať k hudbe skupiny The Strokes, či Elvisa Presleyho.
Klasickú indie gitarovku s britským nádychom stelesňuje skladba „Head“.
„Hlavnou myšlienkou textu piesne je schopnosť žien poblázniť mužov, čo je v konečnom dôsledku to, čo muži chcú,“ hovorí spevák.
Hlavnými členmi skupiny Neon Eye sú spevák, gitarista a textár Lukáš Dobránsky a basgitarista Ľudovít Petráš.
Na nahrávaní ich EP „Nothing To Talk About“ hosťovalo viacero hudobníkov ako napríklad gitarista Michal Bučko, či bubeník Dan Urban. Mixáž mal na starosti Miro Felber a o mastering sa postaral Peter Halgaš.
Ambíciou kapely je vystupovať nielen na Slovensku, ale i v zahraničí.
„V blízkej dobe sa chceme dostať na pódia československej klubovej scény a showcasových festivalov, ak nám to pandemická situácia dovolí,“ s prianím uzatvára Lukaš Dobranský.
Michal Neffe a NMR (foto: press Neon Eye)